Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 12, 2018 in Remont i budowa |

Style aranżacji wnętrz

Style aranżacji wnętrz

Styl vintage

Bardzo popularnym w obecnych czasach wystrojem wnętrz jest styl nawiązujący do dawnych lat. Azteckie wzory dywanów są wyjątkowe i niepowtarzalne. Meble muszą mieć swój charakter i najczęściej wykonane są z drewna. Dodatki do domu które nawiązują do czasów PRL nadają klimat i charakter. Wzory, pomieszane i połączone ze sobą nadadzą charakter kontrolowanego chaosu. Czasy PRL kojarzą się głównie z meblościankami obecnymi w każdym mieszkaniu, które obecnie wracając w nowych, bardziej nowoczesnych formach.

Loft

Urządzenie wnętrza w stylu loftowym ma bardzo surowy charakter i jest dosyć minimalistyczne. Czerwona cegła na ścianach i wytarte panele na podłogach to główny akcent charakteryzujący mieszkania wykończone w stylu loftowym. Meble mogą być wykonane ze stali i bardzo proste. Mieszkanie loftowe przeważnie nie są bogate w dodatki do domu i inne akcesoria. Minimalizm i surowy klimat nie każdemu pasuje i najlepiej sprawdza się w mieszkaniach o bardzo dużej powierzchni. Przestrzeń zazwyczaj jest otwarta i nie ma wydzielonych takich pomieszczeń jak osobna kuchnia, przedpokój i salon.

Styl skandynawski

Dominujące kolory to pastelowe i jasne barwy. Drewniana podłoga oraz meble są doskonałym tłem dla mocnych kolorystycznych akcentów na poduszkach lub dywanach. Tkaniny na dodatki do domu są naturalne i najczęściej są to bawełna lub len. Najważniejsza jest przestronność i jasność panująca w całym mieszkaniu. Mebli nie musi być wiele, jednak powinny być bardzo praktyczne. Kanapa powinna posiadać pojemniki na pościel oraz funkcję spania, a w każdym pomieszczeniu muszą znaleźć swoje miejsce pojemne szafki na wszystkie przedmioty i akcesoria.

Styl nowoczesny

Styl nowoczesny może być zarówno bardzo elegancki i niepowtarzalny. Nietypowe formy mebli oraz geometryczne wzory na dodatkach takich jak dywan, będą bardzo dobrym i zwracającym na siebie uwagę elementem. Tkaniny z których wykonane są zasłony lub poszewki powinny być szlachetne i błyszczące. Kolory dominujące w stylu nowoczesnym to głównie biel, czerń, granat oraz szary. Często spotykane są ściany oraz podłogi przypominające wyglądem beton, które są jednocześnie surowe jak i bardzo nowoczesne. Dywany w nowoczesne i geometryczne wzory są często głównym akcentem salonu oraz sypialni. Kuchnia nowoczesna jest bardzo prosta i elegancka. Fronty są błyszczące i mają jednolity kolor, jednocześnie będąc proste w utrzymaniu czystości i zachowaniu porządku zarówno w trakcie przygotowywania posiłków jak i później.