Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 21, 2018 in Remont i budowa |

Styl skandynawski

Styl skandynawski

Nowe mieszkanie

Posiadanie własnego mieszkania to marzenie wielu młodych ludzi. Rozpoczynając stałą pracę, zaczynają planowanie inwestycji i podejmują decyzję czy zależy im na nowym mieszkaniu czy wybudowaniu własnego domu. Kiedy decydujemy się na zakup mieszkania należy przemyśleć wybór pomiędzy nowym budownictwem a mieszkaniami z rynku wtórnego. Kredyt jest często jedyną opcją, dzięki którego możemy spełnić pragnienie o własnej nieruchomości. Banki oferują obecnie bardzo korzystne warunki i nie mają zbyt wygórowanych zasad przyznawania kredytów hipotecznych. Jeśli posiadamy stała pracę i umowę oraz historię kredytową, stajemy się dla banków wiarygodni i nie musimy obawiać się o przyznanie nam pieniędzy. Warunek konieczny do spełnienia to posiadanie wkładu własnego. Decyzja o wyborze mieszkania w stanie deweloperskim wiąże się także z koniecznością wykończenia mieszkania do stanu umożliwiającego wprowadzenie się i zamieszkanie. Natomiast mieszkania z rynku wtórnego najczęściej wyposażone są już w niezbędne meble i sprzęty, które możemy wymieniać w miarę upływu czasu.

Remont

Remont mieszkania należy rozpocząć od podłogi. Panele podłogowe sprawdzą się we wszystkich pomieszczeniach. Łazienka, kuchnia, salon i sypialnia mogą być wyposażone w panele i będą wyglądać bardzo ładnie, a jednocześnie będą praktyczne. Najważniejsze na co musimy zwrócić uwagę to jakość wykonania oraz ścieralność jaką posiadają panele podłogowe. Jeśli będą złej jakości, bardzo szybko konieczna będzie ich kolejna wymiana. Na panelach mogą wtedy pojawiać się rysy i zadrapania wynikające z przesuwania mebli, na przykład krzeseł lub stołu. Kolejna ważna kwestia to ściany
Wybór odpowiednich kolorów na ściany nadaje klimat oraz styl aranżacji wnętrza. Dobranie mebli oraz dodatków do kolorów ścian jest łatwiejsze jeśli wybierzemy konkretny styl wykończenia wnętrz.

Styl skandynawski

To jeden z najpopularniejszych obecnie trendów w aranżacji wnętrz. Charakteryzuje się przestronnością i kolorami w jasnych lub pastelowych barwach. Panele podłogowe oraz meble wykonane są z drewna lub materiałów imitujących drewno. W pomieszczeniach dominuje minimalizm oraz funkcjonalność każdego elementu. Kanapy z funkcją spania i pojemnikami na pościel, a także bardzo pojemne szafy i sprytne rozwiązania do przechowywania wszystkich ubrań oraz przedmiotów codziennego użytku. Tkaniny z których wykonane są dodatki do skandynawskich wnętrz muszą być naturalne i najczęściej jest to bawełna lub len.