Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 28, 2018 in Remont i budowa |

Szczelność budynku – dlaczego tak istotna? Badanie szczelności powietrznej budynku – docieplenie stropodachu metodą wdmuchiwania.

Szczelność budynku – dlaczego tak istotna? Badanie szczelności powietrznej budynku – docieplenie stropodachu metodą wdmuchiwania.

Każdy budynek stanowi dość skomplikowaną konstrukcję, na którą składa się wiele elementów. Trudno zatem oczekiwać od jakiegokolwiek obiektu, aby był w stu procentach szczelny. Szczególnie w obszarach takich jak dach zawsze musi istnieć wiele szpar, przez które ciepło ucieka z wnętrza budynku, obniżając panującą w nim temperaturę. Właśnie w tym celu wykonuje się badanie szczelności budynku.

 

Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele pieniędzy w skali całego roku tracimy przez takie nieszczelności. Uciekające ciepło sprawia, że potrzebna jest o wiele większa energia do ocieplenia takiego budynku, a to z kolei prowadzi do wyższych rachunków. Z tego powodu badanie szczelności powietrznej powinno być wstępem do podjęcia zdecydowanych kroków w celu usunięcia takich nieszczelności. Najwięcej szpar znajduje się zwykle w dachach, przez co rozwiązaniem może być docieplenie stropodachu metodą wdmuchiwania. Możliwości jest wiele. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią firmę która się tym zajmuje, aby otrzymać fachową pomoc i profesjonalne doradztwo co do najlepszych rozwiązań.