Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 3, 2019 in Remont i budowa |

Wartość Twojego mieszkania

Wartość Twojego mieszkania

Nie jest łatwo oszacować, ile warte jest Twoje mieszkanie. Składa się na to wiele przeróżnych czynników. Wyceny mieszkań dokonuje rzeczoznawca. Jakich błędów należy się ustrzec, aby niewłaściwa wycena nie spowodowała, że nasze mieszkanie będzie mniej warte.

Mieszkanie. Różnica między rynkową wartością a ceną sprzedaży.

to ile warte jest mieszkanie, ma swoje źródło w rynkowej wycenie. Procesem wyceny zajmuje się rzeczoznawca majątkowy. Jego działalność jest regulowana w ustawie dotyczącej gospodarki nieruchomościami. Z ustawy tej dowiemy się, że wartość mieszkania jest ceną najbardziej zbliżoną do kwoty, za jaką możne sprzedać to mieszkanie na rynku.

Na pomoc przychodzi nam kalkulator wyceny nieruchomości.

Dzisiaj wszystko znajdziemy w internecie. Dlatego jeśli chcesz na własną rękę dokonać wyceny nieruchomości, możesz skorzystać z darmowego kalkulatora wyceny mieszkań. Dokona on bardziej szybkich wyliczeń, po których będziesz orientował się ile warte jest Twoje mieszkanie. To spore udogodnienie i interesujące rozwiązanie. Trzeba jednak zaznaczyć, że tolerancja pomyłki może wynosić aż 30 procent. Dlatego, że proces wyceny mieszkań – jak już wcześniej zauważyłem – składa się z wielu elementów. Kalkulatory wp pewnych sytuacjach nas zawiodą.

Mieszkanie – wynajem. Dodatkowy sposób na zwiększenie dochodu pasywnego.

Polacy coraz częściej decydują się na zakup mieszkania w bloku w dużym mieście w celu wynajęcia go. Takie rozwiązanie cieszy się dużą popularnością w dużych polskich miastach, takich jak: Warszawa, Łódź, Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk czy Katowice. Są to miasta akademickie, dlatego studenci zawsze będą szukać taniego mieszkania pod wynajem. Innym czynnikiem jest fakt, że w wymienionych miastach bezrobocie jest na bardzo niskim poziomie oraz zarobki są relatywnie wysokie. To kolejny argument do zwiększonej liczby wynajmowanych mieszkań.

Jeśli planujesz zakupić mieszkanie pod wynajem, weź koniecznie pod uwagę takie czynniki jak: lokalizacja czy bliskość do sklepu lub marketu. Zastanów się także, czy korzystniejszy będzie zakup mieszkania w bloku na rynku pierwotnym czy wtórnym. W tym wypadku ceny mogą się znacząco różnić. Określ też cenę najmu i ustal ile procent rocznie zyskasz od poczynionej inwestycji. Mieszkanie, które chcesz kupić na wynajem, traktuj jako długofalową inwestycję. Porównuj ceny mieszkań w różnic dzielnicach i w oceń, gdzie opłaca się najlepiej kupić. Mieszkanie, które chcesz wynająć, to lepsze rozwiązanie niż trzymanie pieniędzy w skarpecie lub na nisko oprocentowanych lokatach bankowych. Bądź świadomy swojej decyzji!