Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 12, 2018 in Remont i budowa |

Dbanie o środowisko

Dbanie o środowisko

W obecnych czasach dbanie o środowisko i ekologia stają się bardzo powszechne co łączy się z korzyściami dla całej naszej planety, lecz także indywidualnego zdrowia poszczególnych osób. Warto wprowadzać do swojego codziennego życia i przyzwyczajeń, nowe, bardziej ekologiczne nawyki oraz zachowania, dzięki którymi zwiększymy dbałość o otaczające nas środowisko.

Miasta

Wielkim problemem dużych miast takich jak Warszawa lub Kraków jest zanieczyszczenie powietrza i związane z tym przykre konsekwencje zdrowotne. Jakość powietrza jakie posiada Warszawa wynika z wielu czynników i znacząco wpływa na jakość i komfort życia mieszkańców. Problemy takie jak alergie, a nawet rozwijająca astma stają się coraz bardziej powszechne. Duże miasta produkują również spore ilości śmieci, których coraz więcej przybywa i stają się problemem globalnym. Używanie plastiku jako opakowania na większość produktów spożywczych sprawia, że nawet jeśli bardzo chcemy ciężko jest nam go ograniczyć na co dzień.

Wieś

Głównym problemem ekologicznym spotykanym na wsi są odpady spalane w piecach. Powoduje to okropną jakość powietrza nawet w okolicy lasów. Odpady produkowane przez wiejskie gospodarstwa domowe, nawet jeśli nie są palone w piecu, nie są prawidłowo lub wcale segregowane. Niewiele ludzi zdaje sobie sprawę jak powinna wyglądać prawidłowa segregacja śmieci umożliwiająca skuteczny recykling. Ponadto w wielu lasach znajdujących się na terenach wiejskich spotkać można wyrzucone i pozostawione śmieci. Jest to wyraz ogromnej ignorancji i lekceważenia wpływu śmieci na otaczające środowisko.

Dieta

Dieta jaką utrzymujemy każdego dnia ma bardzo duży wpław na ekologię i stan środowiska. Największy i niekorzystny wpływ ma produkcja mięsa. Dlatego okazuje się, że dieta wegetariańska lub wegańska jest nie tylko korzystna dla naszego zdrowia, lecz właśnie dla planety. Hodowla zwierząt przeznaczonych na spożycie, jest bardzo negatywna dla środowiska i wpływa na jakość powietrza oraz gleby. Produkowanie składników spożywczych często wykorzystuje nawozy sztuczne, które często mają w składzie metale ciężkie i szkodliwe dla środowiska i ludzi substancje. Dlatego warto wybierać produkty z gospodarstw ekologicznych, zobowiązanych do dbania o środowisko oraz sposób hodowli i opieki nad zwierzętami. Brak świadomości wielu ludzi nie jest usprawiedliwieniem dla ignorancji wobec mnogości informacji dostępnych w internecie oraz masowych mediach, które dostarczają ich w każdym miejscu i czasie.