Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 7, 2018 in Remont i budowa |

Plusy i minusy budowy domu

Plusy i minusy budowy domu

Plusy budowy

Budowanie własnego domu posiada wiele plusów dla których podejmujemy sie tego wielkiego oraz często bardzo kosztownego zadania. Ogromnym plusem posiadania własnego domu z ogródkiem jest niezależność jaką zyskamy
Mieszkając w bloku należymy do społeczności sąsiedzkiej, która czasem może być uciążliwa i kierować się zasadami, które nie odpowiadają naszemu poczuciu sumienia i wartościom. Dodatkowo bliskość obcych ludzi za ścianą, których w pewnych sytuacjach codziennych nie mamy ochoty słyszeć może być bardzo frustrująca. Posiadanie dużego ogrodu jest idealnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi, które mogą do woli spędzać czas na świeżym powietrzu w bezpieczny i kontrolowany sposób. Dbanie o rośliny dla wielu ludzi jest relaksujące i pozwala na wyciszenie myśli, a następnie cieszenie się z efektów podczas sezonu wiosennego oraz letniego gdy większość roślin rozkwita i przybiera piękne barwy. Jeśli jesteśmy osobami towarzyskimi i lubimy częste towarzystwo przyjaciół oraz rodziny, możemy organizować spotkania oraz przyjęcia na tarasie lub przy dużym stole w salonie. Możliwość przenocowania gości w dodatkowych pokojach jest bardzo przydatna i ceniona przez wielu gości.

Minusy

Podczas budowy możemy przekonać się także o wielu minusach jakie za sobą niesie. Jednym z pierwszych problemów jakie napotkamy jest gruz, a dokładniej jego wywóz. Jest jednak wiele firm, które oferują wywóz i zapewniają nam pozbycie się kłopotu za niezbyt wygórowane kwoty. Wbrew pozorom podczas budowy domu pojawia się gruz, który wydawać by się mogło, że towarzyszy jedynie wyburzeniom i dlatego wiele osób budujących dom nie jest ma takie sytuacje przygotowanych. Kolejną sprawą są koszty budowy. Pomimo świadomości i bardzo dokładnego planowania wydatków czasem zaskakują nas niektóre etapy wymagających większych środków. W przypadku budowy domu na kredyt hipoteczny, należy zdawać sobie sprawę, że banki wypłacają pieniądze w transzach po zakończeniu planowanych etapów. Dlatego tak ważne jest posiadanie dodatkowych pieniędzy, które pozwolą na kontynuowanie budowy, nawet jeśli napotkamy dodatkowe koszty. W przypadku gdy nasza budowa zatrzyma się na pewnym etapie i zakończy się w określonym przez bank czasie, intytucja finansowa może zablokować dalszą wypłatę środków, tym samym zostawiając nas w bardzo trudnym i logistycznie problematycznym miejscu.

Pomimo wad jakie mogą wyniknąć w trakcie budowy domu, warto podjąć się tej pracy i cieszyć się plusami przez całe dalsze życie.