Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 30, 2018 in Remont i budowa |

Mieszkanie czy dom.

Mieszkanie czy dom.

Wielu z nas w dorosłym życiu staje przed pytaniem czy lepsze jest mieszkanie w domu czy w mieszkaniu. Analizę taką dokonujemy zazwyczaj stojąc przed decyzją o kupnie własnej nieruchomości. Tak naprawdę na pytanie to każdy z nas musi odpowiedzieć samodzielnie, ponieważ istnieje wiele plusów i minusów obu lokalizacji. Niezależnie od tego jaki ostatecznie wybór podejmiemy i tak większość z nas będzie zmuszona wziąć kredyt na budowę domu lub kupno mieszkania. Być może kredyt na budowę domu będzie znacznie przewyższał wartości kredytu na kupno mieszkania, jednak według nas to nie powinno być głównym czynnikiem decydującym o naszym wyborze.

kredyt hipoteczny

Dom jest miejscem idealnym dla osób, które kochają niezależność. Posiadanie własnego budynku z dala od sąsiadów daje nam ogromną wolność i umożliwia spełnianie naszych potrzeb nie zbaczając na uwagi i oczekiwania innych osób. Dom jest miejscem, w którym możemy czuć się swobodnie, zapraszać gości i organizować większe spotkania niezależnie od ich charakteru. Ogromnym plusem posiadania własnej działki jest ogród, w którym możemy się odprężyć, zapomnieć o codziennych problemach i skupić się na naszych marzeniach i potrzebach.

 

W przypadku mieszkania sytuacja wygląda inaczej. Również jesteśmy niezależni, ponieważ posiadamy własną nieruchomość, ale niestety nie możemy liczyć na wolność w takim zakresie jak we własnym domu. Mieszkając w bloku musimy brać pod uwagę sąsiadów, którzy często mają dość duże wymagania i uniemożliwiają nam pełną swobodę oraz spełnianie swoich potrzeb. Bardzo często również okolica, w której budowane są bloki nie sprzyja w pełni odpoczynkowi. Jednak ogromnym plusem posiadania mieszkania jest odległość od miasta i najważniejszych jego punktów oraz mniejsza ilość pracy w utrzymaniu takiego miejsca. Jest to szczególnie pożądana lokalizacja dla młodych par, których głównym priorytetem jest rozwój własnej kariery.

 

Jak widzimy obie lokalizacje mają swoje plusy i minusy. Nasz wybór zależny jest w stu procentach od naszych potrzeb oraz sytuacji życiowej. To gdzie zamieszkamy będzie miało ogromny wpływ na nasze codzienne życie, dlatego dokonując tego wyboru musimy przeanalizować nasze własne oczekiwania. Decyzja o miejscu zamieszkania powinna być zgodna z naszymi marzeniami, ponieważ w naszym domu musimy czuć się szczęśliwy. Nie każdy ma okazję częstej zmiany miejsca zamieszkania, dlatego stojąc przed tak ważnym wyborem powinniśmy zadbać, aby był on prawidłowy i sprawił, że my i nasza rodzina będziemy czuć się dobrze.