Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 2, 2019 in Remont i budowa |

Zakup wymarzonego i upragnionego mieszkania

Zakup wymarzonego i upragnionego mieszkania

Podjąłeś niezwykle ważną decyzję o zakupie pięknego mieszkania w lokalizacji, która spełnia Twoje oczekiwania. Wiele lat marzyłeś o tym, żeby wreszcie wyprowadzić się od rodziców i zacząć żyć na własny rachunek. Zakup mieszkania na kredyt będzie mieć swoje konsekwencje dla Twojej przyszłości. Dlatego nie można działać na szybko. Kredyt mieszkaniowy musi być dokładnie przemyślany. Porozmawiaj także z doradcą od nieruchomości.

Kredyt mieszkaniowy. Wybór odpowiedniego banku.

Na co zwracać uwagę, gdy decydujesz się na kredyt hipoteczny? Zacznij od wizyty w banku. Podczas spotkania wypytaj się o wszystkie szczegóły. Każdy detal jest ważny. Doradca przedstawi Tobie różne propozycje. Od Ciebie zależy jaką decyzję podejmiesz finalnie. Porównaj również oferty między bankami. Podjęcie właściwego wyboru będzie rzutować na Twoje życie w przyszłości. Nie przepłacaj za kredyt mieszkaniowy. Określ również horyzonty czasowy kredytu. Dopasuj wysokość rat do Twoich zarobków! Myśl długoterminowo i rozsądnie! Kupno mieszkania czasami zdarza się raz w życiu.

Ocena zdolności kredytowej.

Pierwsza rzecz, jaką sprawdza bank, przy zdecydowaniu się na kredyt hipoteczny, jest zdolność kredytowa. Od tego zależy czy bank udzieli nam kredytu mieszkaniowego. Bierze się wtedy pod uwagę zarobki kredytobiorcy. Sprawdzana jest historia kredytowa oraz bazy BIK. Bank pod uwagę bierze również informację, czy w danej chwili klient spłaca inne kredyty lub pożyczki. Trzeba także poinformować bank o swoich comiesięcznych, regularnych wydatkach. To wszystkie aspekty zadecydują o tym, czy bank udzieli Tobie kredytu hipotecznego. Dla własnej wygody możesz skorzystać także z darmowego kalkulatora kredytowego, który znajdziesz w wyszukiwarce Google. W ten sposób ocenisz wysokość Twoich rat oraz horyzont czasowy kredytu.

Zachowaj rozsądek! Zaplanuj swoje wydatki i pilnuj własnych finansów!

Nie porywaj się z motyką na słońce. Zwróć uwagę na cenę mieszkania, które planujesz kupić. Zdecyduj ile ma mieć pokoi oraz ile ma wynosić metraż. Przeanalizuj dobrze i precyzyjnie sytuację! Decyzja o zaciągnięciu kredytu hipotecznego, to proces długofalowy, który rzutować będzie na Twoje finanse w przyszłości. Musisz pamiętać, że zawarłeś umowę z bankiem, którą masz obowiązek dotrzymać. Umowa może być na 15 lub nawet 20 lat. Zastanów się także nad wysokością wkładu własnego. Im większy, tym niższe raty będziesz spłacać.

Gdy weźmiesz pod uwagę wszystkie wyżej wymienione fakty, i mądrze zaplanujesz swoją przyszłość, wtedy comiesięczne raty kredytu hipotecznego nie będą dla Ciebie dużym obciążeniem finansowym.