Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 21, 2020 in Wnętrze |

Płytki, panele, winyl…

Płytki, panele, winyl…

Bardzo łatwo jest zadowolić się bezpiecznymi i konwencjonalnymi opcjami, jeśli chodzi o projektowanie lub wymianę podłóg, ale w rzeczywistości, jeśli wiesz, gdzie szukać, istnieje nieskończona liczba opcji dla wszystkich gustów i budżetów. Podjęcie decyzji, jaki rodzaj podłogi lub jaki rodzaj projektu będzie najlepszy dla Twojej podłogi, nie jest łatwe, ponieważ musisz wziąć pod uwagę wiele elementów, takich jak lokalny klimat, ceny, dostępność materiałów i ogólny styl pomieszczenia w połączeniu z całym domem. Należy pamiętać, że różne pomieszczenia w domu mogą wymagać różnych rodzajów podłóg, na przykład podłoga w łazience i kuchni powinna być antypoślizgowa, ponieważ te pokoje są mokre i śliskie. Gorąco polecamy zatrudnienie profesjonalistów, takich jak architekci wnętrz i glazurnicy.

Jakie rodzaje podłóg są popularne?

Płytki, laminat, winyl i drewno to jedne z najpopularniejszych rodzajów materiałów na podłogi. Jeśli wybierzesz podłogę z płytek, prawdopodobnie będziesz w stanie utrzymać ją w nienaruszonym stanie przez wiele lat. Zauważysz, że podłogi z płytek zwykle wytrzymują dłużej niż inne popularne podłogi na rynku, takie jak dywany lub podłogi laminowane. Podłogi z płytek są niezwykle trwałe i mogą z łatwością przetrwać kilka dziesięcioleci bez utraty koloru i połysku. Powłoka na płytkach sprawia, że są one nieprzepuszczalne dla wilgoci i bezpośredniego działania promieni słonecznych. Większość płytek jest również odporna na regularne czyszczenie za pomocą gąbek i ściernych środków czyszczących do domu. Dlatego może być bardzo dobrym rozwiązaniem do łazienek, które często są agresywnie szorowane. Dostępna jest szeroka gama kolorów i wzorów, które można mieszać, łączyć i dopasowywać na różne sposoby, aby tworzyć kreatywne i niepowtarzalne projekty. Podłogi z płytek są również dobrą opcją dla napiętego budżetu, ponieważ możliwe jest wstawienie drogich płytek z innymi tańszymi.

Wielu właścicieli domów wybiera drewniane podłogi, ponieważ są one znane ze swojej trwałości. Wytrzymałość materiału oraz estetyczne wykończenie to duża inwestycja, gdyż drewno jest jednym z najdroższych materiałów, dlatego traktuj je jako inwestycję na lata. Oznacza to, że ważne jest, abyś naprawdę był pewny dokonanego wyboru, w przeciwnym razie będziesz zmuszony z nim żyć. Istnieje jednak wiele stylów i kolorów do wyboru, więc twoje opcje nie będą ograniczone do kilku.
Innym rozwiązaniem są panele podłogowe. Obecnie istniej na rynku tak szeroki wybór kształtów, wzorów i odcieni że Twoje panele na podłodze będą z pewnością dobrane pod Twój gust.

Natomiast jedną z największych zalet podłóg laminowanych jest to, że można tworzyć i odtwarzać wiele różnych stylów i nie są one tak drogie jak drewno. Instalacja jest również niezwykle łatwa, możesz to zrobić nawet sam po niższych kosztach. Jeśli wybierzesz materiał dobrej jakości i grube warstwy, wówczas podłogi laminowane będą miały dłuższą żywotność niż inne opcje podłóg. Kolejnym powodem, dla którego warto wybrać podłogę laminowaną, jest jej bardzo łatwe czyszczenie. To sprawia, że jest to świetna opcja, jeśli masz dzieci biegające po domu, ponieważ podłoga laminowana jest chroniona przed uporczywymi plamami.

Podłogi winylowe są bardzo podobne do podłóg laminowanych, ponieważ są wodoodporne i łatwe do czyszczenia. Ale w przeciwieństwie do innych opcji podłogowych, musi być przyklejona bezpośrednio do podłogi, tworząc dodatkową warstwę, prawie niezauważalną, jest również dobrym materacem tłumiącym hałas, co czyni go przydatnym do mieszkań, w których słychać dźwięk przemieszczający się z jednego piętra na inne. Podłogi winylowe są dostępne w rolkach lub w kawałkach. Ponadto istnieje szeroka gama wzorów, takich jak imitacje drewna lub ceramiki. Dlatego oferują coś, co zaspokoi obecnie schematy dekoracyjne.

Jak tworzyć różne style podłóg?

W przypadku nowoczesnego stylu wielu woli używać podłóg drewnianych lub neutralnych kolorów podłogi, takich jak szary, biały i brązowy. Gdy masz już podstawy do zaprojektowania podłogi, możesz poprawić styl, harmonizując ze ścianami i wyposażeniem. Styl minimalistyczny jest bardzo podobny do stylu nowoczesnego, ponieważ jest prosty i elegancki. Najłatwiejszym sposobem na stworzenie minimalistycznego stylu w Twoim domu jest wprowadzenie podłóg drewnianych lub betonowych. Jedną z największych zalet podłóg w stylu rustykalnym jest to, że do wyboru jest wiele kolorów, które można idealnie połączyć z tym stylem. Chociaż typowym wyborem dla rustykalnego wyglądu jest drewniana podłoga, wielu woli używać płytek ceramicznych, ponieważ są one tańsze i nie są narażone na ryzyko inwazji termitów.