Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 11, 2020 in Remont i budowa |

Jak dobrać pracowników do Twojego projektu

Jak dobrać pracowników do Twojego projektu

Zatrudnienie wykonawcy przebudowy lub kogoś kto wykonuje remonty może być onieśmielające. W końcu czasami może się wydawać, że opcji jest tyle, ile jest horrorów. Pytanie brzmi, jak można wszystko uporządkować, aby znaleźć idealne dopasowanie do projektu.

Przeprowadź wywiad

Dotyczy to zarówno samego projektu, jak i osoby, którą zatrudniasz. W przypadku przebudowy chcesz mieć jasne wyobrażenie o tym, jak ma wyglądać efekt końcowy, oraz realistyczny budżet tego, ile jesteś gotów wydać.
W przypadku wykonawcy chcesz skupić się na osobach, które mogą wykazać wcześniejsze doświadczenie w zakresie Twojego typu projektu, najlepiej z referencjami i próbkami pracy. Będziesz także chciał znaleźć osoby, które są akredytowane i ubezpieczone.

Po znalezieniu dwóch lub trzech wykonawców, którzy wydają się zdolni do wykonania pracy, warto przeprowadzić z nimi rozmowę kwalifikacyjną. Zadaj im pytania, takie jak czy kiedykolwiek podjęli się realizacji projektu na taką skalę, czy czują się pewni swojej zdolności jak długo przewidują, że wszystko to zajmie.
Podczas przeprowadzania wywiadów pamiętaj, aby wysłuchać ich odpowiedzi, aby zapewnić sobie pewność i profesjonalizm. Ponieważ wykonawcy często będą przychodzić do Twojego domu, chcesz wybrać osobę, z którą czujesz się komfortowo i która wydaje się również zdolna do wykonania pracy.

Uzyskaj wyceny i sporządź pismo

Po zakończeniu rozmów kwalifikacyjnych możesz poprosić każdego, kogo nadal rozważasz, o wycenę projektu. Wycena powinna zawierać koszt materiałów do przebudowy, a także cenę za szacunkową liczbę godzin pracy.
Pamiętaj, że najniższa opcja nie zawsze jest najlepszym wyborem. Zrób swoją pracę domową dotyczącą tego, ile zazwyczaj kosztuje przebudowa taka jak Twoja. Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę takie czynniki, jak doświadczenie i dostępne próbki pracy. Czasami większe koszty początkowe są tego warte na dłuższą metę, jeśli oznacza to bezproblemową transakcję.

Po ustaleniu wykonawcy, który Twoim zdaniem najlepiej pasuje do Twojej pracy, upewnij się, że warunki jego oferty zostały zawarte w prawnie wiążącej umowie. Umowa ta powinna obejmować takie elementy, jak harmonogram płatności i proces, którego należy przestrzegać przy wprowadzaniu zmian w pierwotnych warunkach projektu. Powinien być również podpisany przez obie strony. Gdy zlecenie podejmuje firma zazwyczaj sama przygotowuje taki dokument, w przypadku gdy są to samodzielni pracownicy lub znajomi znajomych znajomych zajmujący się tą dziedziną zazwyczaj musisz sam oto zadbać.

Chociaż nikt nie chce myśleć o złym wyniku, posiadanie podpisanej umowy da ci możliwość dochodzenia roszczeń prawnych w przypadku, gdy coś pójdzie nie tak podczas remontu. Pamiętaj, że prawdziwi profesjonaliści zrozumieją, że posiadanie warunków na piśmie zapewni ci ochronę.

Niestety przebudowa nigdy nie będzie nauką ścisłą. Nawet najlepsi wykonawcy czasami napotykają nieprzewidziane problemy po otwarciu ścian lub niepogodna pogoda może spowolnić szybki postęp. Właściciele domów powinni spodziewać się niewielkiej swobody pod względem budżetu i ram czasowych.
Biorąc to pod uwagę, istnieje limit. Jeśli osoba, którą zatrudniłeś, odsuwa Twój projekt na bok dla innych przedsięwzięć lub zbiera opłaty, które nie mają sensu, nie powinieneś bać się znaleźć kogoś innego, kto dokończy pracę.