Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 30, 2020 in Wnętrze |

Przedpokój – to ważne miejsce w Twoim domu!

Przedpokój – to ważne miejsce w Twoim domu!

Kuchnia czy salon to bez wątpienia ważne pomieszczenia w Twoim domu jednak musisz również o tym co do nich prowadzi czyli korytarz i przedpokój. Korytarz to nie tylko sposób na dostanie się do salonu czy sypialni, ale także kolejny ważny obszar w domu. Dlatego przedpokój zasługuje na całą uwagę, jaką zwracają inne pomieszczenia w domu.

W domach indyjskich jest to świetne miejsce do umieszczania dzieł sztuki na ścianach lub wystawiania półek z dekoracjami, oświetlając je dla dodatkowego efektu, a także ożywiając i oświetlając ciemny korytarz. Przestrzeń w przedpokoju może być również wykorzystana na przechowywanie lub inne cele. Możesz nawet stworzyć mini ogródek na korytarzu. Aby dowiedzieć się, co możesz zrobić z przestrzenią w korytarzu, możesz skonsultować się z jednym z wielu specjalistów w dziedzinie aranżacji, takich jak architekci i projektanci wnętrz. Specjaliści będą w stanie przeprowadzić Cię przez ten proces, podpowiedzieć jaki wystrój i aranżacja się sprawdzą a Ty możesz zaoszczędzić czas i pieniądze w dłuższej perspektywie.

Gdzie mogę znaleźć pomysły na aranżację przedpokoju?

Urządzanie przedpokoju nie jest łatwe i wymaga jeszcze więcej przemyśleń niż projektowanie innych pomieszczeń w domu. Znalezienie równowagi między estetyką a funkcjonalnością może być trudne. Istnieje również ryzyko przepełnienia miejsca, pozostawiając niewystarczającą przestrzeń dla ruchu pieszego. Korytarz to ruchliwa część domu, przez którą wszyscy przechodzą lub gdy zajdzie taka potrzeba, biegają dlatego należy wziąć pod uwagę, że nie może być żadnych przeszkód i zarazem potrzebne jest wystarczająco dużo miejsca do chodzenia. Ponieważ korytarze i przedpokoje są z natury wąskie, pamiętaj, że wypełnienie ich zbyt dużą liczbą półek lub dekoracji może sprawić, że będą sprawiać wrażenie jako zbyt zatłoczone i klaustrofobiczne.

Jeśli przedpokój znajduje się przy wejściu do domu, pomyśl o tym, aby przestrzeń była dla Ciebie praktyczna i funkcjonalna. Jaka jest pierwsza rzecz, którą zwykle robisz po powrocie do domu?
Korytarze to miejsca, w których zazwyczaj zostawiamy klucze, torby, buty, kurtki i parasole. Często w korytarzach brakuje drobiazgów, takich jak haczyki ścienne, uchwyty na klucze i półki na buty, które mogą być naprawdę praktyczne, a także zapobiegają zagraceniu i bałaganie w korytarzu, więc rozważ ich ostrożny wybór, mając na uwadze ogólny wygląd i atmosferę całego domu.

Jeśli Twój korytarz znajduje się przy klatce schodowej, rozważ piękny wzorzysty dywanik. Kolorowe paski zawsze wyglądają elegancko, ale dla bardziej wyjątkowego powitania wybierz coś charakterystycznego; odważne kształty w bogatych odcieniach dodają ciepła prostemu korytarzowi.

Jeśli chodzi o dekorację, zachowaj prostotę. Czasami do prostego i ładnego wyglądu wystarczy dywan, roślina doniczkowa, obraz lub mebel. Wyjątkowe oświetlenie przedpokoju to doskonałe wykończenie, a stylowe lampy ozdabiają przestrzeń. Ponieważ naturalne źródła światła zwykle pochodzą z każdego końca korytarza, łatwo może wydawać się ciemne, a dobre oświetlenie zrobi różnicę.

Jak najlepiej wykorzystać przestrzeń do przechowywania w korytarzu?

Ponieważ wiele osób nie ma dużych holi, zdecydowanie warto zbadać i zainwestować w dobrą przestrzeń magazynową. Od szafek po półki, istnieje wiele różnych opcji, które mogą znacznie przyczynić się do oszczędności miejsca w Twoim domu.

Wiele nowych domów ma już korytarze z wbudowanymi szafami do przechowywania, które możesz zorganizować, aby dopasować je do potrzeb związanych z przechowywaniem, od pościeli po zabawki dla dzieci lub artykuły artystyczne i rzemieślnicze. Korzystanie z funkcjonalnego umeblowania, przechowywania butów i wykorzystania szafek jest koniecznością. Sposób, w jaki wchodzisz i wychodzisz z przedpokoju w ruchliwe poranki, zmieni się dzięki haczykom ściennym, półkom i szafkom, nawet jeśli jest to tak mała przestrzeń.

Wbudowane miejsce do przechowywania w klatce schodowej lub nad drzwiami może obejmować dolny stopień / szufladę do przechowywania lub te z otwartymi stopniami zaprojektowanymi do przechowywania wszystkiego, co chcesz przechowywać poza zasięgiem wzroku.