Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 3, 2020 in Wnętrze |

Przeglądamy, wybieramy – urządzamy

Przeglądamy, wybieramy – urządzamy

Każdy z nas chce, aby jego dom lub mieszkanie wyglądały imponująco nie tylko z zewnątrz, ale również od środka. Ciągle szukamy nowych rozwiązań, niestandardowych połączeń oraz aranżacji. W dzisiejszych czasach nie mamy żadnych ograniczeń jeżeli chodzi o dostępność materiałów budowlanych, dekoracyjnych oraz mebli. Jeżeli nawet mamy bardzo sprecyzowane wymagania i nie możemy nigdzie dostać tego co potrzebujemy to istnieje wiele firm na rynku zajmujących się produkcją na zamówienie. Nasze mieszkanie wcale nie musi być nudno urządzone i takie jak wszystkie. W końcu każdy z nas jest inny, posiada inny gust, na co inne zwraca uwagę w pomieszczeniu. Dlatego tak ważne jest, aby aranżacja naszego mieszkania była zrobiona stricte pod nas. Bo to my w nim będziemy mieszkać, spędzać dużo czasu i każdy detal ma się nam w nim podobać.

WYGODA I FUNKCJONALNOŚĆ

Przy doborze mebli powinniśmy się dobrze zastanowić. Muszą być nie tylko ładne wizualnie, ale również w dużej mierze funkcjonalne. Urządzając sypialnie zwróćmy uwagę na łóżko, aby było wygodne, a jego szerokość była dla nas odpowiednia. W kuchni by szafki pomieściły wszystkie niezbędne rzeczy, których jest całe mnóstwo. W przedpokoju, aby mieć gdzie odwiesić odzież wierzchnią ( kurtkę płaszcz) oraz by było miejsce do przechowywania obuwia ( specjalna szafka na buty). W pokoju dziecinnym głównym meblem jest wygodne i pojemne biurko oraz meble na książki i różne inne prepiteta. Funkcjonalność i wygoda przede wszystkim. Jest to bardzo istotny element, którym powinniśmy się kierować przy kupnie wyposażenia naszego mieszkania. Meble nie kupujemy na chwilę, ale na wiele lat, dlatego nasz wybór powinien być dokładnie przemyślany. Jeżeli mamy niestandardowy układ pomieszczeń lub po prostu chcemy meble dokładnie takie jak z naszych marzeń to warto pokusić się o zamówienie konkretnie pod nas. Na rynku jest wiele firm, które przeleją nasze wyobrażenia na papier, przygotują wirtualną prezentację pomieszczenia w 3D, a następnie wykonają wszystko tak jak chcemy.

DIABEŁ TKWI W SZCZEGÓŁACH

Bardzo ważne w aranżacji wnętrz są detale. Kiedy mamy już wystrój ścian, okien oraz meble pora pomyśleć o dodatkach. Warto czasem ożywić ciemne wnętrze np. jaskrawymi lub jasnymi ozdobami np. kolorowymi poduszkami na sofie, wazonem lub dywanem. Również, kiedy uznamy, że chcemy coś zmienić bo znudził nam się już dotychczasowy wystrój to wystarczy zmienić dodatki, a nasze mieszkanie dostanie nowe oblicze. Nie bójmy się zmian, niestandardowych połączeń, odważnych wzorów i kolorów. Ważna tylko, aby wszystko ze sobą współgrało, nie gryzło się i nie było zbyt dużego przesytu.