Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 21, 2020 in Remont i budowa |

Bliskość natury i spokój – tego nam brakuje

Bliskość natury i spokój – tego nam brakuje

Dawniej wieś kojarzyła się z ludźmi pracującymi w polu, niedokształconymi, utrzymującymi się z prowadzenia gospodarstwa. Teraz takie poglądy już nie istnieją – odeszły do lamusa. Jeszcze parędziesiąt lat temu wielu młodych ludzi chciało wyjechać do miasta i tam osiąść na stałe. Teraz można śmiało stwierdzić, że jest dokładnie odwrotnie. Teraz ludzie mieszkający w mieście coraz chętniej i częściej uciekają na wieś. Doceniają piękno i uroki wsi, krajobrazy, a przede wszystkim ciszę, spokój i możliwość odetchnięcia pełną piersią. Zwłaszcza duży odsetek ludzi, którzy wyjechali w młodości do miasta, w większości w celach zarobkowych, na emeryturze powraca do korzeni. Mieszkanie w we własnym domu, brak wspólnej ściany z sąsiadem, który ciągle prowadzi remont lub się awanturuje, cisza, wieczorne koncerty świerszczy, możliwość wyjścia w każdej chwili na łono natury to najczęstsze aspekty, które biorą pod uwagę ludzie osiedlając się na wsi.

JAK ZMIENIŁA SIĘ WIEŚ

Teraz życie na wsi jest całkiem inne niż dawniej. Prawie takie samo jak w mieście. Dzieci chodzą do szkoły, dorośli do pracy. Jest internet, dobra komunikacja miejska, wszystkie udoskonalenia takie jak w mieście. Nawet dużo obiektów takich jak place zabaw, siłownie, hale sportowe są często budowane właśnie na wsi. Dlatego tak wiele osób zwłaszcza pracujących w dużych korporacjach coraz częściej,,ucieka” na wieś.

POWRÓT NA STAŁE CZY NA CHWILĘ

Dużo osób osiedla się na wsi na stałe. Budują nowe, piękne domy, w których mogą cieszyć się spokojnym życiem. Po powrocie z pracy, kawa smakuje o wiele bardziej na tarasie w otoczeniu zieleni niż na balkonie w bloku. Są jednak tacy, którzy wolą pozostać w mieście, a na wieś przyjeżdżać tylko odpocząć na urlop lub wakacje. Budują domki letniskowe, zazwyczaj w bardzo spokojnym miejscu, najlepiej pod lasem by być przez ten czas odpoczynku jak najbliżej natury. Domek pod lasem to fajna sprawa dla miłośników grzybobrania lub lubiących leśne zwierzęta. Przydomowa pasieka sprawi, że mamy bardzo duże szanse na zobaczenia sarny, zająca czy dzika z bardzo bliska.

 

W obecnych czasach przeprowadzka na wieś jest bardzo można nawet rzec modna. Każda praktycznie osoba medialna oprócz posiadania mieszkania w większych miastach ma również nawet mały domek letniskowy na zacisznej wsi. Jadąc tam po prostu odpoczywa i ładuje swoje akumulatory do kolejnych wyzwań zawodowych. A wiele rodzin, zwłaszcza z małymi dziećmi przeprowadza się na stałe. Dzieci mają własny ogród, w którym mogą bawić się całymi dniami na świeżym powietrzu. Wieś doceniają też ludzie, których praca ma charakter zdalny. Bo dużo lepiej pracuje się na leżaku na tarasie popijając kawkę niż w 4 ścianach w bloku.