Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 1, 2020 in Wnętrze |

Wynajem wakacyjny

Wynajem wakacyjny

Miłość kwitnie, walizka gotowa a przed wami wspólna podróż i wspólne mieszkanie. Chcesz aby przebiegło bez problemów i w dogodnych warunkach? Musisz o to zadbać. Korzyści płynące z pobytu w umeblowanym mieszkaniu podczas podróży są niezliczone – w tym dużo miejsca, znajomość miejscowych osób z wewnątrz i możliwość przebywania w mniej turystycznych, bardziej autentycznych dzielnicach.

Jednak znalezienie dobrego mieszkania może być przytłaczające.
Należy wziąć pod uwagę wiele zmiennych, w tym cenę, lokalizację, czystość i wygodę.

Airbnb

Istnieje wiele witryn, w których można znaleźć umeblowane apartamenty. Jednak obecnie naszą rekomendacją numer jeden jest Airbnb. Witryna oferuje duży wybór mieszkań, łatwy w obsłudze interfejs i ułatwia przeglądanie recenzji innych podróżników.
A jeśli kiedykolwiek napotkasz problem ze swoim miejscem, Airbnb ma zespół obsługi klienta, który jest do Twojej dyspozycji 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
Chociaż Airbnb to pierwszy wybór na wynajem umeblowanych apartamentów, czasami nie będzie on dostępny w Twoim miejscu docelowym lub nie będzie oferował nieruchomości odpowiadającej Twoim potrzebom. W takim przypadku warto rozważyć kilka innych witryn:

Daleko od domu lub tripadvisor

HomeAway to strona wynajmu wakacyjnego, która obejmuje wiele mieszkań i apartamentów na całym świecie. HomeAway wydaje się być nieco droższy niż Airbnb, ponieważ jest skierowany do osób przebywających na wakacjach, ale nadal można znaleźć dobre oferty.

Większość ludzi kojarzy TripAdvisor jako witrynę umożliwiającą znajdowanie rzeczy do zrobienia podczas podróży, ale oferuje ona również szeroki wybór obiektów do wynajęcia na wakacje. Wiele z nich to umeblowane apartamenty, które można dopasować do różnych budżetów.

Craigslist

Chociaż może to wymagać więcej pracy niż miejsce do wynajęcia na wakacje, na Craigslist można znaleźć świetne oferty umeblowanych apartamentów. Główną zaletą jest to, że możesz odciąć się od pośredników i wynająć bezpośrednio od właściciela, potencjalnie oszczędzając sporo pieniędzy.

Wskazówki

1. Szukaj z wyprzedzeniem
Najlepsze mieszkania są zazwyczaj „sprzątnięte” jako pierwsze. Im wcześniej spojrzysz, tym więcej masz opcji. To, jak wcześnie powinieneś zajrzeć, zależy od tego, dokąd się wybierasz i pory roku, którą wybierasz.
Na przykład, jeśli szukasz umeblowanego mieszkania w Europie w trakcie intensywnego letniego sezonu podróżniczego, może być konieczne dokonanie rezerwacji z rocznym wyprzedzeniem, aby zdobyć jedno z najlepszych miejsc. Jeśli podróżujesz poza sezonem, możesz pozwolić sobie na rozpoczęcie poszukiwań trochę później, ale wcześniej jest jeszcze lepiej.

2. Uważnie sprawdź zdjęcia
Upewnij się, że sypialnia, łazienka i ogólny układ są dobrze widoczne. Wiele mieszkań, które pięknie wyglądają na zdjęciach, może mylić.
Na przykład łóżko, które w rzeczywistości jest rozkładaną kanapą. Jedno zdjęcie przedstawia łóżko. Następne zdjęcie przedstawia kanapę. Więc myślisz, że jest sypialnia i salon, ale kiedy się pojawiasz, okazuje się, że są jednym i tym samym.

Mówiąc szerzej, nie rezerwuj miejsca, które ma tylko kilka zdjęć. Jeśli właściciel nie chce robić zdjęć każdego pokoju w nieruchomości, wyobraź sobie, jakie inne szczegóły prawdopodobnie zaniedbał.

3. Przeczytaj recenzje

Kiedy rezerwujesz nieruchomość w mieście, w którym nigdy nie byłeś, od osoby, której nigdy nie spotkałeś, recenzje są Twoim przyjacielem. Przeczytaj je uważnie, aby znaleźć potencjalne problemy z nieruchomością.
Oczywiście recenzje należy traktować z przymrużeniem oka – niektórzy po prostu lubią narzekać na drobne rzeczy. Ale jeśli zobaczysz recenzje, w których odnotowano poważniejsze problemy, takie jak niedokładny opis lub nieprzyjemny gospodarz, nie wahaj się.

Wreszcie, nigdy nie rezerwuj obiektu bez recenzji. Gospodarz może być cudowną osobą, ale nie chcesz być królikiem doświadczalnym w ich nowej wypożyczalni. Niech ktoś inny podejmie to ryzyko.