Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 2, 2020 in Remont i budowa |

Zapotrzebowanie na nowe mieszkania nie maleje

Zapotrzebowanie na nowe mieszkania nie maleje

W Polsce sprzedaje się coraz większa liczba nowych mieszkań. Związane jest to pośrednio z wyższymi zarobkami (podwyższeniem płacy minimalnej) oraz łatwiejszym i korzystniejszym niż dawniej uzyskaniem kredytu na taką inwestycję. Popularnością cieszą się również mieszkania z najwyższej półki – apartamenty. Świadczy to również o coraz większym odsetku naszego społeczeństwa, które na tyle się wzbogaciło, iż dysponuje tak dużą gotówką, że może bez konieczności wspomagania się kredytem nabyć tak luksusowe mieszkanie.

ZAPOTRZEBOWANIE NA LUKSUS

Z roku na rok wzrasta popyt na luksusowe apartamenty. Mimo iż ceny za mkw są bardzo wysokie i nie mają tendencji spadkowej wręcz na przełomie kilku lat poszły do góry zainteresowanie takimi inwestycjami nie maleje.[Budowa apartamentów] nieustannie kwitnie. Najwięcej zdecydowanie tego typu nieruchomości powstaje w Krakowie i Warszawie. Jest to związane z dużą aglomeracją, lepszą możliwością pracy, osiedlaniem się w dużych miastach ( łatwy dostęp do wszystkiego) wielu wybitnych ludzi z różnych sektorów. Jedne z najsłynniejszych apartamentowców w Polsce to:
– Złota 44 – Warszawa
– Sky Tower – Wrocław
– Sea Towers – Gdynia
– Angel Wawel Kraków
– Owo Wrocław
– Hill Park Apartments – Warszawa

Zwiększenie zapotrzebowania na apartamentowce w danej dzielnicy miasta zwiększa się wraz z jej rozwojem. Przykładem tego jest np. warszawska Wola. W ostatnich latach dużo renomowanych firm przeniosło tam swoje siedziby, powstały również biurowce, gdzie zatrudnienie znalazły tysiące osób. Wraz z pojawieniem się większej liczby biurowców odnotowano większe zapotrzebowanie na luksusowe mieszkania.

MIESZKANIE – DOBRA INWESTYCJA

Mieszkanie to również dobra inwestycja. Większość ludzi zamiast trzymać swoje oszczędności w banku na bardzo nisko oprocentowanych lokatach wolą zainwestować je zakupując mieszkanie. Nie ważne czy pochodzi ono z rynku pierwotnego czy wtórego zakup jego to dobra inwestycja. Ważne, aby miało dobrą lokalizację, a najemców na nie nie będzie brakowało. Jeżeli tylko dysponujemy taką wolną gotówką warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem. Warto podkreślić, że ceny nieruchomości od kilku lat wciąż idą w górę i jak na razie nic nie wskazuje na to, aby uległo to zmianie.
Ciągle rosnący popyt na mieszkania uruchamia wciąż to nowe inwestycje. Co roku oddawanych jest tysiące nowych mieszkań różnych standardów. Kolejne inwestycje są w trakcie budowy lub w planach. O zapotrzebowaniu na nowe lokale świadczy również fakt iż są one kupowane już w fazie projektu jeszcze przed zakończeniem budowy.