Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 21, 2019 in Remont i budowa |

Chcesz być szczęśliwym posiadaczem domu czy mieszkania?

Chcesz być szczęśliwym posiadaczem domu czy mieszkania?

No właśnie, chcesz wyprowadzić się od rodziców, rozpocząć życie na własny rachunek. Masz dobrą pracę i zgromadziłeś odpowiednio wysokie oszczędności, żeby kupić mieszkanie lub dom. Nie wiesz na co się zdecydować. Podjęcie takiej decyzji wymaga wielu przemyśleń. Mam nadzieję, że w tym artykule pomogę Tobie dokonać odpowiedniej i trafnej decyzji.

Domy – jakie są plusy?

Decydując się na budowę domu, stawiasz na niezależność. Będziesz panem własnego domu, nikt nie będzie Tobie mówić, co możesz, a czego nie wolno robić. Będziesz po prostu u siebie. Kolejnym atutem posiadania domu jest własny ogród. Możesz w nim spędzać przyjemne chwile z rodziną oraz odstresować się po ciężkim tygodniu pracy. W sobotę możesz zaprosić swoich znajomych na głośną imprezę.

Kolejną zaletą przemawiającą za własnym domem jest ogromna przestrzeń. Zielone trawniki i ładne kwiaty będą niesamowitą ozdobą dla Twojego domu. Możesz także postanowić o zasadzeniu pięknych drzew owocowych. To wszystko nada wspaniałego klimaty i będziesz czuć, że żyjesz.

Dom wiąże się z bliskością natury. Piękne śpiewy ptaków, czyste powietrze, kontakt z naturą. W tym wypadku wypada się zastanowić nad wyższością posiadania domu, zamiast mieszkania w bloku.

Zalety posiadania mieszkania.

Najpierw musisz zastanowić się nad lokalizacją. Wybierz taką dzielnicę, gdzie znajdują się sklepy, markety, park, plac zabaw, przedszkole i szkoła. W ten sposób wiele zaoszczędzić na dojazdach.

Mieszkanie pod pewnymi względami cechuje się dużą wygodą. Wszystko jest blisko siebie. Nie masz czasu na koszenie trawników, zajmowanie się ogrodem. Nie musisz sprzątać osiedla, ani odśnieżać zimą. To spore udogodnienie. Masz więcej czasu dla siebie. Również jego sprzątanie zajmie Tobie mniej czasu, niż domu.

Innym aspektem jest bezpieczeństwo. Najczęściej osiedla są chronione. Wobec tego sprawdzana jest każda osoba, która wchodzi do bloku. Jest także bliskość sąsiadów. Gdy któryś z nich zauważy coś niepokojącego, może szybko zadzwonić po policję.

I w końcu ostatnia zaleta mieszkania to jego cena. Koszty kupna mieszkania mogą być znacząco niższe niż zakupu lub wybudowania domu. Warto zastanowić się nad ofertami mieszkań na rynku wtórnym. Portale internetowe prześcigają się nawzajem w ofertach mieszkań. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Mam nadzieję, że w jakimś stopniu pomógł Tobie ten artykuł. Sam musisz zdecydować czy chcesz wygodnie mieszkać w domu, czy jednak stawiasz na więcej czasu wolnego, decydując się na mieszkanie w bloku.