Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 13, 2019 in Remont i budowa |

Zakup własnego mieszkania

Zakup własnego mieszkania

Co trzeba wiedzieć, gdy decydujesz się na kupno mieszkania. Z tą decyzją czekałeś wiele lat. Odkładałeś każdego miesiąca ciężko zarobione pieniądze, żeby spełnić swoje marzenie o posiadaniu własnego, pięknego i wygodnego mieszkania.

Co trzeba wiedzieć, gdy chcemy kupić mieszkanie.

Możesz skorzystać z porad doświadczonego pośrednika od nieruchomości. W tym wypadku będą to dodatkowe koszty. Lecz masz pewność, że wszystko z punktu widzenia prawnego będzie załatwione prawidłowo. To ważne, zwłaszcza gdy mówimy o decyzji tak ważnej, jak zakup nieruchomości. Czasami warto więcej zapłacić za gwarancję bezpieczeństwa.

Wybór mieszkania, które spełnia nasze oczekiwania.

Nabycie mieszkania to nie jest kupno chleba lub bułek. Tutaj mówimy o zupełnie innych cenach i wielkiej odpowiedzialności. Dlatego trzeba wszystko na spokojnie przemyśleć. Ogłoszenia internetowe prześcigają się w ofertach sprzedaży mieszkań. Sam musisz wiedzieć, jakie mieszkanie chcesz nabyć. Ile ma mieć pokoi, czy kuchnia ma być osobno, czy w formie aneksu, ile ma wynosić metraż mieszkania, jakiej wysokości będzie czynsz oraz opłat (na przykład za wywóz śmieci), czy w pobliżu są sklepy albo markety oraz jak wygląda kwestia komunikacji – czy jest dogodna. Gdy posiadasz małe dzieci, warto zadbać o to, aby w pobliżu był park i plac zabaw. Pamiętaj, że wybór nie należy do łatwych. Wszystkie kwestie trzeba dokładnie przeanalizować oraz znaleźć mieszkanie które spełnia nasze wymagania i oczekiwania oraz jest w optymalnej cenie.

Ogłoszenia – rynek mieszkaniowy w Polsce.

W sieci aż roi się od portali ogłoszeniowych, które oferują mieszkania na sprzedaż w polskich miejscowościach. Musisz poświęcić sporo czasu, aby znaleźć mieszkanie, które przypadnie Tobie do gustu. Dane pokazuję, że ponad 90 procent mieszkań, które są dostępne na rynku, należy do różnych biur nieruchomości. Tylko około 5 procent – to oferty indywidualne. Najdroższe mieszkania (mowa o cenie za 1 metr kwadratowy) znajdziesz w Warszawie. W dalszej kolejności są takie miasta wojewódzkie jak: Wrocław, Poznań czy Katowice. Sam musisz podjąć decyzję, gdzie chcesz mieszkać. Zwracaj też uwagę na rynek pracy w danej miejscowości. Duże miasta charakteryzują się tym, że łatwiej znaleźć tam dobrze płatną pracę. To niezwykle istotny element, który ma pewien wpływ na zakup mieszkania.

Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże Tobie dokonać właściwego wyboru nabycia upatrzonej nieruchomości. Pamiętaj, że zakup mieszkania wiąże się ze sporym wydatkiem. Porównuj ceny mieszkań, konsultuj ważne sprawy z rzetelnym pośrednikiem, który ma szeroki zakres wiedzy. Finalną decyzję podejmujesz Ty.