Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 12, 2021 in Remont i budowa |

Jaką płytę OSB wybrać?

Jaką płytę OSB wybrać?

Płyta OSB 3 dostępna jest w wielu różnych wersjach, więc bez problemu dobierzesz materiał do własnych potrzeb. Arkusz o wymiarach 1250 mm x 2500 mm może być surowy, wodoodporny, może też mieć grubość 8 mm, 10 mm, 25 mm i więcej, w zależności od tego, gdzie ma być docelowo wykorzystany. Jaką płytę OSB wybrać? Oto garść sprawdzonych porad.

Uniwersalna płyta OSB 3 – do budowy ścian, dachów i podłóg

Jedną z najczęściej wybieranych płyt typu OSB jest obecnie płyta OSB 3, wykonana z wysokiej jakości surowca drewno -pochodnego. Jest to materiał, który świetnie radzi sobie w trudnych warunkach, gdy wilgotność wzrasta, a temperatura spada. Jest to rodzaj płyty OSB, doskonałej do budowy ścian nośnych, podłóg, elementów dachu, a także zabudowy tarasów oraz okien, szczególnie narażonych na działanie pary wodnej.

Płytę OSB 3 możesz wybrać do budowy altany lub pomieszczeń gospodarczych. Jest ona wytrzymała i lepiej niż płyty OSB 2 znosi kontakt z wilgocią. Trwałość płyty zapewnia jej specjalna struktura i zawartość mieszanek oraz klejów na bazie żywic polimerowych. Innowacyjna płyta OSB 3 to rozwiązanie dla osób, poszukujących alternatywnych rozwiązań dla drewna i prefabrykatów.

Jaką płytę OSB wybrać do aranżacji wnętrz? Postaw na płyty OSB 1 i 2

Drogie i ciężkie płyty OSB 3 nie zawsze się sprawdzą do zabudowy wewnątrz pomieszczeń. Zamiast nich możesz kupić płyty typu OSB 1 lub OSB 2 (wykonane z jednej lub dwóch warstw), które świetnie sobie radzą w zamkniętych, ocieplanych pomieszczeniach. Są to arkusze na wymiar lub do cięcia, przeznaczone zarówno do zabudowy ścian, jak i wyrobu różnego rodzaju mebli albo stelaży.

Płyty OSB 1 i 2 sprawdzą się jako materiał do produkcji szafek, półek, szaf i ścianek z wieszakami, niezbędnych w każdym przydomowym warsztacie. Wybierz je, jeśli chcesz szybko i tanio stworzyć funkcjonalne przedmioty i meble codziennego użytku. Jeżeli planujesz wykorzystać płyty OSB w pomieszczeniach, takich jak piwnica, nieocieplony garaż lub strych, wybierz płyty OSB kilkuwarstwowe impregnowane.