Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 30, 2019 in Wnętrze |

Kuchnia – pomieszczenie tętniące życiem

Kuchnia – pomieszczenie tętniące życiem

Kuchnia to najważniejsze pomieszczenie w całym domu. Odzwierciedla to stwierdzenie, że kuchnia to jego serce. To w niej spędzamy najwięcej swojego czasu. Nie tylko przygotowujemy pyszne dania, ale również spędzamy cenny czas z całą rodziną podczas wspólnych posiłków. To właśnie do kuchni podążamy co rano ( jeszcze zaspani), aby przyrządzić i wypić poranną kawę. Gdy przychodzą święta lub uroczystości rodzinne jest to miejsce o najbardziej nasilonym ruchu ludzi. Dlatego zasługuje ona by znajdowało się w niej wszystko to co najlepsze i niezbędne do funkcjonowania domowników.

JAK ZAARANŻOWAĆ

Istotną rolę odgrywają meble. Muszą być pojemne i praktyczne, aby jak najwięcej rzeczy można było w nich pomieścić. Zwłaszcza przy dużej rodzinie przyda się sporo miejsca, aby schować np. garnki, naczynia, sztućce, komplety kawowe i wile innych niezbędnych rzeczy z wyposażenia. W kuchni swoje miejsce powinna znaleźć także lodówka, w której będziemy przechowywać produkty spożywcze oraz smakołyki przez nas przygotowane. Marzeniem każdej pani domu odnośnie sprzętu kuchennego jest również dobry piekarnik oraz kuchenka, by móc przygotowywać wyśmienite ciasta oraz dania dla swoich bliskich. Wybór sprzętów kuchennych jest ogromny. Producenci ciągle wypuszczają nowe modele, które posiadają najróżniejsze funkcje, mające na celu ułatwić nam codzienne życie. Pamiętajmy, że kuchnia ma być nie tylko funkcjonalna, ale również przytulna. To jej zadaniem jest przeniesienie tej domowej i rodzinnej atmosfery na resztę pomieszczeń.

MIEJSCE SPOTKAŃ

W tym pomieszczeniu nie tylko spotyka się rodzina podczas posiłków, ale w polskiej tradycji przyjęło się, że w kuchni przyjmujemy nieraz gości. Czasem sąsiadka wpadnie na plotki czy kawę lub ktoś z rodziny nas odwiedzi to zapraszamy go właśnie do kuchni. Jest to miejsce oddające atmosferę i charakter całego domu.
Bez kuchni dam nie byłby domem w pełni tego słowa znaczeniu lecz tylko zwykłym budynkiem mieszkalnym. Dlatego tak ważny jest wystrój i aranżacja kuchni, aby spełniała ona oczekiwanie wszystkich mieszkańców. By to pomieszczenie było dla nich tzw. azylem, dawało poczucie ciepła i bezpieczeństwa, kojarzyło się z czasem spędzanym w rodzinnym gronie. Dlatego tak bardzo cieszą się teraz kuchnie na wymiar. Możemy wtedy każdy szczegół, najdrobniejszy detal zaplanować sami. W końcu to my najlepiej wiemy czego oczekujemy od pomieszczenia i jakie rozwiązanie będzie dla naszej rodziny najbardziej funkcjonalne. Nikt nie zna naszych potrzeb i oczekiwań tak dobrze jak my sami.