Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 23, 2019 in Wnętrze |

W zdrowym ciele zdrowy duch

W zdrowym ciele zdrowy duch

Coraz większy procent społeczeństwa stara się prowadzić zdrowy tryb życia. Doceniamy nasze zdrowie i chcemy go wspomagać, aby jak najdłużej móc się nim cieszyć. Coraz zdrowiej się odżywiamy, przykładamy wagę do tego co jemy oraz by dania przez nas przygotowane były w pełni wartościowe. Wspomagamy nasz organizm suplementami, naturalne są najbardziej przyswajalne przez organizm ludzki. Dbamy również o sprawność fizyczną oraz o smukłą i wysportowaną sylwetkę.

DIETA TO NIE WSZYSTKO

Każdy z nas zna takie powiedzenie, że sport to zdrowie. Jest ono prawdziwe w 100 %. Nasz organizm oprócz snu, zbilansowanej diety potrzebuje również ruchu. Nie mowa tutaj o sportach ekstremalnych, ale o zwykłym spacerze, prostych ćwiczeniach czy jeździe na rowerze. Wiele osób, które boryka się ze zrzuceniem zbędnych kilogramów oprócz diety potrzebuje również wzmożonej aktywności fizycznej, aby skuteczniej poradzić sobie z osiągnięciem wyznaczonego celu.

RUCH I JESZCZE RAZ RUCH

Ruch oraz proste ćwiczenia nie tylko pozwalają wzmocnić naszą kondycję, wypracować smukłą sylwetkę, ale przede wszystkim systematyczne uprawianie sportu zmniejsza ryzyko różnych chorób. Naukowcy udowodnili, że regularna aktywność fizyczna m.in.:
• Zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych ( w tym rak piersi i jelita grubego)
• Pomaga w walce z otyłością i nadwagą
• Zwiększa gęstość kości ( zapobiega osteoporozie i złamaniom)
• Zmniejsza ryzyko zawału
• Reguluje poziom cukru we krwi
• Pozwala utrzymać nasz organizm w dobrej kondycji

Najzdrowsze są ćwiczenia na świeżym powietrzu, nie zależnie od pory roku. W słoneczny zimowy dzień również warto wybrać się na szybszy spacer czy zabawę na śniegu. Pozwoli to także zahartować nasz organizm. Wielu z nas, zwłaszcza mieszkających w mieście regularnie korzysta z siłowni. Jest to także bardzo dobre rozwiązanie. Możemy wtedy skorzystać z porad trenera, który podpowie nam jakie ćwiczenia będą dla nas odpowiednie. Da nam wskazówki jak wyćwiczyć odpowiednie mięśnie ( np. jakie ćwiczenia na mięśnie brzucha, a jakie na bicepsy). Pamiętajmy jednak, że przetrenowanie też nie jest dla naszego organizmu dobre. W mięśniach wydziela się wtedy kwas mlekowy, a my mamy tzw. zakwasy.

TRENING W ZACISZU DOMOWYM

Jeżeli mamy swój prywatny dom i trochę wolnego miejsca, które możemy zagospodarować to fajnym rozwiązaniem jest urządzić tam kącik do ćwiczeń. Siłownia w domu cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Pozwala nam na korzystanie z niej niezależnie od pory dnia bez konieczności wychodzenia z domu. Na rynku jest mnóstwo sprzętu, który nadaje się do użytku domowego i ku zdumieniu niektórych wcale nie zajmuje dużo miejsca. Taki rodzaj siłowni cieszy się zwłaszcza u ludzi spędzających wiele czasu w pracy oraz młodzieży.