Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 19, 2019 in Remont i budowa |

Jaki system wentylacyjny marki Schiedel wybrać do domu?

Jaki system wentylacyjny marki Schiedel wybrać do domu?

System wentylacyjny ważny jest w każdym domu i mieszkaniu. To on zapewnia domownikom bezpieczeństwo, usuwa zanieczyszczenia i toksyny, zapobiega powstawaniu wilgoci. Różne są rodzaje wentylacji, głównie wymienia się mechaniczną, grawitacyjną i hybrydową. A jakie systemy wentylacyjne proponuje Schiedel, firma, która jest liderem w tej branży?

Systemy wentylacyjne Schiedel – czym się wyróżniają?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest wentylacja w domach i mieszkaniach. Źle działający system niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie, powoduje choroby układu oddechowego, jest odpowiedzialny za alergie, a ponadto przyczynia się do niszczenia ścian budynku, powstawania pleśni, skraplania się pary wodnej i podwyższonej wilgotności. Aby tego uniknąć, warto zainwestować w nowoczesne rozwiązania, które zapewnią prawidłowy obieg powietrza w domu. Systemy wentylacyjne Schiedel wyróżniają się innowacyjnymi konstrukcjami, są wykonane z najlepszej jakości materiałów i łatwo je zamontować. Przyjrzyjmy im się bliżej.

System wentylacyjny Schiedel Flow

System Schiedel Flow to rodzaj wentylacji hybrydowej. Składa się on z przewodów pionowych, jednostki wentylacyjnej, nawiewników, kratki wywiewnej i sterownika. System ten jest prosty w montażu. Do jego zalet zalicza się oszczędność energii (w porównaniu do wentylacji mechanicznej), skuteczną izolację dźwiękową oraz bezproblemową konserwację, czyszczenie należy przeprowadzać zaledwie 2 razy w roku. Osoby, które zdecydują się na system Schiedel Flow, mogą dostosować go do swoich potrzeb, nie będą mieli w pomieszczeniach wilgoci, a zyskają czyste powietrze, a nawet ochronę przed insektami.

Wentylacja Schiedel Multi Vento

Wentylacja Schiedel Multi Vento to innowacyjny system, który znajduje zastosowanie w budownictwie wielorodzinnym. Główną rolę odgrywa w nim wentylator hybrydowy, który może pracować cały czas. System wyposażony jest w nowoczesny sterownik, za jego pomocą możliwe jest ustawianie takiego poziomu wentylacji, jaki w danym pomieszczeniu jest niezbędny. Oprócz tego w skład tego systemu wchodzą jeszcze nawiewniki ścienne, elementy wywiewne i obudowy betonowe. Decydując się na Schiedel Multi Vento, klienci otrzymują czyste powietrze, bezpieczeństwo stosowania, ochronę przed hałasem z zewnątrz i przed insektami. Ponadto system ten to również oszczędność energii.

Regulator przepływu powietrza Schiedel Stabiler

Jeśli w budynku dochodzi do nadmiernej utraty powietrza przez kanał wentylacyjny, warto zdecydować się na regulator Schiedel Stabiler. Znajduje on zastosowanie, kiedy w domu zauważalne są takie objawy jak pleśń, grzyb, zaduch, pojawia się ciąg wsteczny z przewodu wentylacyjnego. Taki regulator montowany jest w pustakach Schiedel. Można zainstalować go właściwie w każdym pomieszczeniu, zarówno w salonie, jak i w łazience. Reguluje on działanie wentylacji, nie wymaga zasilania prądem i jest łatwy w konserwacji.