Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 23, 2019 in Wnętrze |

Trudny wybór…..

Trudny wybór…..

Zanim zdecydujemy się na zakup artykułów wykończeniowych np. płytki, tapety ozdobne to zazwyczaj korzystamy z wizualizacji 3D, aby móc wyobrazić sobie jak to będzie wyglądało w konkretnym pomieszczeniu. Producenci takich materiałów mają specjalnie stworzone dla potrzeb klienta katalogi, w których są podane przykładowe aranżacje pomieszczeń z użyciem np. danego rodzaju płytek. Wszystko po to, aby potencjalny klient mógł się łatwiej zdecydować. Zresztą każdy z nas zwłaszcza kobiety lubią od czasu do czasu przejrzeć takiego rodzaju katalogi z nowościami.

SKLEPOWE WYSTAWKI

Duże sklepy budowlane, z wyposażeniem wnętrz lub z dekoracjami posiadają takie aranżacje w swoim sklepie, aby klient mógł je zobaczyć na żywo. Każdy z nas był w takim sklepie na pewno chociaż raz w życiu np. Salony meblowe, budowlane, wykończeniowe. Możemy w nich znaleźć mini pomieszczenia z użyciem tych materiałów, które mają w swojej ofercie np. Panele, płytki, meble, farby, dodatki takie jak lampy, dekoracje. Warto zauważyć, że nawet sklep z firanami lub zasłonami posiada aranżacje okien, aby zachęcić klienta do kupna danego produktu. Taka aranżacja potrafi pokazać nam piękno zwykłego mebla czy dodatku. Czasem zwykła np. sofa, która jest szara, niczym się nie wyróżnia, nawet nie przyciąga naszego wzroku, gdy jest pokazana ze stylowymi dodatkami w pomieszczeniu np. zasłony, poduszki potrafi wywrzeć na nas ogromne wrażenia.

TRUDNY WYBÓR

Katalogów aranżacjami, sklepów z wystawkami jest masa. Dzisiaj możemy wybierać i przebierać w produktach do woli, dlatego tak często trudno nam się zdecydować co wybrać. Przed urządzeniem mieszkania potrafimy przeglądnąć dziesiątki katalogów, setki zdjęć w sieci zanim coś wybierzemy. Jest to oczywiście uzasadnione, bo taki wybór nie jest na kilka miesięcy tylko czasem na wiele lat, dlatego nasz wybór powinien być przemyślany.
Producenci ciągle dodają coś nowego do swojej oferty, trendy też ulegają zmianie. Ważne, aby przy urządzaniu wnętrz kierować się swoim gustem i potrzebami. To my będziemy przebywać na co dzień w mieszkaniu i to nam ma się w nim podobać. Jeżeli nie lubimy danego kolory to mimo iż jest on najmodniejszy w tym sezonie nie decydujmy się na niego, bo nie będziemy z tego zadowoleni. Nie musimy trzymać się kurczowo przykładowych aranżacji, ale się nimi inspirować. Producentom właśnie oto chodzi. Czasem warto zaczerpnąć pomysły z kilku różnych i połączyć je w jedno. Wtedy otrzymujemy projekt, który najbardziej odzwierciedla nasze oczekiwania.