Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 11, 2020 in Remont i budowa |

Pierwsza przeprowadzka – co zabrać najpierw?

Pierwsza przeprowadzka – co zabrać najpierw?

Nareszcie! Wszelkie remonty skończone, faktura podpisana a pracownicy odprawieni. Teraz przed Tobą decyzja o tym, co zabrać do swojego pierwszego mieszkania i niezależnie jakie to miasto: Warszawa, Wrocław czy Paryż – ta lista się nie zmienia! Choć może to być przytłaczająca decyzja – zorganizuj się, tworząc listę kontrolną mieszkania. Nie chcesz zapomnieć o podstawowych rzeczach, takich jak papier toaletowy i środki czystości? Dodaj go do listy. Masz ze sobą futrzanego przyjaciela? Upewnij się, że potrzeby Twojego zwierzaka są częścią Twojego mieszkania.

Twoja lista kontrolna pierwszego mieszkania

Planując wprowadzenie się do swojego pierwszego mieszkania, istnieje duża szansa, że będziesz mieć wiele potrzeb, ale ograniczone zasoby. Kupowanie wszystkich niezbędnych rzeczy do mieszkania będzie drogie, więc podczas tworzenia listy kontrolnej pamiętaj o swoim budżecie.

Chociaż będziesz potrzebować wielu przedmiotów, gdy wprowadzisz się do nowej przestrzeni, istnieją określone podstawowe elementy mieszkania, bez których po prostu nie możesz się obejść. Planując budżet i czas, upewnij się, że priorytetowo potraktowałeś następujące niezbędne elementy.
-Worki na śmieci
-Kosze na śmieci
-Mydło do rąk
-Środki czyszczące (takie jak płyn do naczyń, chusteczki dezynfekujące, spray do kurzu, środek do czyszczenia okien itp.)
-Przedłużacze
-Ochronniki przeciwprzepięciowe
-Żarówki
-Teczki na dokumenty
-Latarka
-Baterie
-Zasłony
-Miotła i szufelka
-Artykuły biurowe
-Żelazko i deska do prasowania
-Stołek
-Apteczka
-Zestaw do szycia
-Mała gaśnica
-Kosz na pranie
-Ręczniki, gąbki do naczyń
-Wiadra
-Zapałki lub zapalniczki
-Mały zestaw narzędzi
-Odkurzacz

Salon

Będziesz spędzać dużo czasu w swoim salonie. W związku z tym należy kupić niezbędne rzeczy, aby ten pokój był wygodny i funkcjonalny.

-Kanapa to prawdopodobnie jeden z najważniejszych elementów salonu. Upewnij się, że masz wygodną sofę – najlepiej taką, na której ktoś mógłby się rozsiąść. Innymi alternatywami do siedzenia są poduszki i pufy
-Stolik kawowy: Przed zainwestowaniem w stół do jadalni i krzesła, stolik kawowy można wykorzystać na napoje i posiłki.
-Oświetlenie: dodatkowe oświetlenie w salonie może pomóc w stworzeniu przytulnej i przyjaznej atmosfery.
-Zasłony: Zasłony wysokiej jakości zapewnią Ci prywatność i zapobiegną przedostawaniu się bezpośredniego światła słonecznego do pomieszczenia.
-Telewizja: w zależności od twoich nawyków oglądania możesz uznać to za „istotny element” lub nie. Ale jeśli tak, upewnij się, że masz budżet na swój telewizor (i odpowiednie usługi kablowe lub strumieniowe).

Sypialnia

Twoja sypialnia to miejsce, w którym odpoczywasz po ciężkim dniu pracy. Pomieszczenie musi mieć odpowiednie wyposażenie, abyś czuł się komfortowo i zrelaksowany.

-Materac: wygodny materac jest prawdopodobnie najważniejszą częścią twojego nowego mieszkania. Po długim dniu pracy lub zwiedzania nowego miasta potrzebujesz miejsca, w którym możesz się położyć
-Pościel: Zainwestuj w kilka kompletów pościeli, aby mieć zapas w dniu prania. Zdobądź także wygodną i stylową kołdrę!
-Organizery w szafie: tak jak nazwa sugeruje, organizery w szafie pomogą Ci utrzymać porządek w sypialni. Organizery do szaf nie tylko zaoszczędzą czas i pieniądze, ale także pomogą stworzyć więcej miejsca do przechowywania.
-Pojemniki do przechowywania pod łóżkiem: Będziesz także potrzebował pojemników do przechowywania pod łóżkiem, aby zminimalizować bałagan w pokoju.
-Stolik nocny: Stolik nocny zapewnia powierzchnię, na której możesz umieścić różne przedmioty, których będziesz potrzebować w nocy a przede wszystkim budzik lub telefon który obudzi Cię z rana na kolejne etapy urządzania!