Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 12, 2020 in Remont i budowa |

Pośrednik w kupnie i sprzedaży domów lub mieszkań

Pośrednik w kupnie i sprzedaży domów lub mieszkań

Wielu z nas spotkało się z pojęciem rynku nieruchomości. Czy jednak wiemy co dokładnie kryje pod sobą ta nazwa? Jest to nic innego jak ogół warunków wpływający na transfer praw do nieruchomości oraz zawieranych umów. Jest to tzw. rynek nieformalny, czyli nie posiadający stałej siedziby oraz statusu. Krajowa Izba Gospodarki Nieruchomościami to organizacja zrzeszająca przedsiębiorców. Na tym rynku działa bardzo wiele podmiotów gospodarczych m.in.: inwestorzy, kredytodawcy, przedsiębiorcy, maklerzy oraz wiele innych.

Celem działania tego rynku jest:
– pełnienie funkcji wymiany
– pełnienie funkcji informacyjnej
– pełnienie funkcji korygowania przestrzeni.

POŚREDNICY KUPNA I SPRZEDAŻY

Osoby chcący kupić, sprzedać bądź wynająć jakąś nieruchomość, często zwracają się z tym do agencji nieruchomości. Jest to firma, której zadaniem jest skojarzenie stron zainteresowanych np. osoby sprzedającej mieszkanie z osobą chcącą je zakupić. Agencja po podpisaniu z nami umowy przygotowuje naszą ofertę i umieszcza ją na najbardziej popularnych serwisach internetowych. Agent, który prowadzi nas przez cały ten proces jest osobą pośredniczącą między nami a osobami zainteresowanymi ogłoszeniem.
W każdym mieście w Polsce znajduje się od kilku do nawet kilkudziesięciu biur zajmujących się pośrednictwem w handlu nieruchomościami. Ich liczba w danym mieście uzależniona jest od wielkości, rozwoju oraz zainteresowania tymi usługami. Najwięcej takich instytucji zdecydowanie jest w większych miastach takich jak np. Kraków, Warszawa,Wrocław, Gdańsk czy Łódź. Decydując się w nich na skorzystanie z ofert takiego bura mamy w czym wybierać. To czy wybierzemy liderów na rynku czy mniejsze działalności ( lokalne) to już tylko i wyłącznie indywidualna decyzja każdego z nas.

INDYWIDUALNIE CZY ZA POŚREDNICTWEM BIURA

Często borykamy się z podjęciem decyzji czy skorzystać z usług biura pośredniczącego w kupnie bądź sprzedaży czy samemu na własną rękę szukać nabywcy lub lokum. Oto kilka powodów, dla których warto skorzystać z pomocy specjalistycznych firm:
• Doświadczenie. Firmy posiadają długoletnie doświadczenie na rynku. Co roku przeprowadzają co najmniej kilkadziesiąt transakcji. Dużo lepiej od nas wiedzą na co trzeba zwrócić uwagę przy finalizacji.
• Bezpieczeństwo. Firmy biorą na siebie aspekty formalne nieruchomości, sprawdzają ją zanim polecą klientowi.
• Nie tracimy cennego czasu. Zamiast pisać dziesiątki ogłoszeń, umieszczać je w sieci lub rozwieszać, a następnie biegać z jednego spotkania na drugie zlecamy to wszystko naszemu agentowi.
• Dotarcie do wielu potencjalnych klientów. Firmy maja szersze możliwości w pozyskiwaniu potencjalnych np. nabywców na nasze mieszkanie niż my sami na własną rękę.

 

Jednak musimy pamiętać, że biur świadczących tego rodzaju usługi na rynku jest wiele. Lecz jedna drugiemu nie równe. Warto przed podpisaniem umowy z konkretnym biurem sprawdzić opinie na jego temat lub popytać znajomych, może ktoś korzystał już z jego usług.