Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 29, 2020 in Remont i budowa |

Nasze prywatne kąpielisko

Nasze prywatne kąpielisko

Budowa domu dla wielu to czas, w którym realizują swoje marzenia. Najpierw zakup działki, później projekt budynku, budowa i wykończenie swojego domu. Jest to proces pracochłonny, wymagający od nas poświęcenia dużo swojego czasu, użycia wyobraźni oraz nie raz pokładów cierpliwości. Jednak efekt naszej pracy wszystko nam wynagradza.

WYPOCZYNEK NAD WODĄ

Często już na samym początku naszej budowy planujemy również swój ogród. Ostatnimi czasy bardzo dużą popularnością cieszą się baseny przydomowe. Jest to po części związane z tym, iż nie musimy dojeżdżać do publicznych kąpielisk, w każdej chwili możemy zanurzyć się w wodzie nie ruszając się nawet ze swojej posesji. Teraz coraz bardziej cenimy sobie prywatność i domowe zacisze, dlatego takie inwestycje jak swoje prywatne kąpielisko są już na porządku dziennym.

TRUDNY WYBÓR

Wybór basenów jest bardzo ogromny. Możemy zdecydować się na basen osadzony w ziemi. Do jego wykonania potrzebujemy wykopać odpowiedniej długości i szerokości dół i oczywiście odpowiednio go zabezpieczyć. Można samemu wylać z betonu konstrukcję, później ładnie wykończyć płytkami, zamontować drabinki i odpowiednie filtry lub skorzystać z gotowego basenu, który osadzamy w ziemi i zabezpieczamy. Na który, z nich się zdecydujemy to zależy już tylko od nas.
Wielu producentów w swoich ofertach posiada baseny ogrodowe naziemne. Nie musimy wtedy wykopywać dołu, tylko wystarczy umieścić go na równym podłożu. Wielkość oraz kształt takich produktów jest przeróżna. Warto jednak zastanowić się nad tym jaki litraż będzie dla nas odpowiedni. Są różne rodzaje basenów : polipropylenowe, poliestrowe, żelbetowe, niecki kompozytowo – ceramiczne czy naziemne. Te ostatnie charakteryzują się szybkim czasem montażu oraz niskich nakładów finansowych.
Mając już basen trzeba również zainwestować w sprzęt, który pozwoli nam utrzymać go w czystości. Przy większych basenach potrzebne będą filtry oczyszczające wodę oraz środki zapobiegające rozwijaniu się w niej niebezpiecznych bakterii i grzybów. Musimy też zabezpieczać powierzchnię wody, gdy nie korzystamy z basenu przed owadami lub liśćmi np. specjalną do tego siatką.

DLA KOGO

Basen nie służy tylko jako miejsce zabaw i uciech dla naszych pociech. Jest on dla każdego z nas. Jeżeli tylko lubimy wodę i mamy wolne miejsce w naszym ogrodzie to nic nie stoi na przeszkodzie, aby sobie sprawić basen. Można przy nim spędzić czas w gronie rodziny lub znajomych na zabawach wodnych czy opalaniu. Będzie też dla nas świetnym orzeźwieniem w upalne dni.