Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 23, 2020 in Wnętrze |

Garderoba – niezbędna w każdym domu

Garderoba – niezbędna w każdym domu

W każdym domu potrzebne są pomieszczenia, dzięki którym w domu zapanuje ład i porządek oraz nasze codzienne życie będzie wygodniejsze. Do takich pomieszczeń zaliczają się: pomieszczenia gospodarcze ( schowki lub małe pomieszczenie, gdzie swoje miejsce znajdą wszelkiego rodzaju środki i sprzęty przydatne do utrzymania czystości w domu), spiżarnia ( pozwoli nam w sposób przejrzysty na przechowywanie przetworów oraz artykułów spożywczych) oraz garderoba ( nie tylko służy do przechowywania ubrań, ale także wszelkiego rodzaju dodatków, pościeli czy ręczników).

RÓŻNE MOŻLIWOŚCI

Najbardziej wygodna jest garderoba bezpośrednio przy sypialni, ale jeżeli nie mamy takiego pomieszczenia w projekcie budynku, możemy wygospodarować inne lub zaaranżować nawet dowolną wnękę. Możliwości, aby stworzyć swoją garderobę jest naprawdę wiele. Meble do niej możemy kupić gotowe, na zamówienie lub wykonać samemu, bo to naprawdę nic trudnego. Ważne, aby dobrze zaplanować to pomieszczenie. Wykorzystać mądrze każdy centymetr, bo w garderobie miejsca nigdy za wiele. Ubrania zarówno kobiet jak i mężczyzn, odzież dziecięca potrafią zająć sporo miejsca. Przy planowaniu naszego królestwa musimy zwrócić uwagę, by nie zabrakło drążków na różnych wysokościach ( ubrania długie i krótkie), szuflad ( są bardzo pojemne oraz praktyczne), miejsca na damskie torebki, krawaty. Jeżeli dysponujemy dużą ilością miejsca warto umieścić tam także szafkę na buty. W garderobie praktyczne są wszelkiego rodzaju schowki, w które schowamy np. nie używane w danej chwili rzeczy, ozdoby świąteczne lub inne prepiteta.
Jeżeli nie mamy w domu wolnego pomieszczenia, które moglibyśmy przeznaczyć na garderobę zawsze możemy zaaranżować chociażby kawałek sypialni lub nawet wnękę na korytarzu. Wystarczy zamontować szyny a na nich drzwi przesuwne i gotowe. Wewnątrz mamy już przestrzeń, która posłuży nam do przechowywania ubrań i innych rzeczy. Gdy nie mamy jak wydzielić nawet kawałka z danego pomieszczenia zawsze możemy zaaranżować garderobę we wnęce. Dużą szafa z przesuwnymi drzwiami będzie w taki przypadku niezastąpiona. Takie szafy możemy kupić gotowe u producenta lub zamówić na wymiar ( jeżeli potrzebujemy niestandardowe wymiary).

 

Do urządzenia garderoby potrzebujemy tylko trochę wyobraźni i chęci. W każdym domu chociaż mały kawałek da się zaaranżować, tak aby pełnił funkcję tak potrzebnej przechowalni ubrań i innych dodatków. Inspiracji różnego rodzaju garderób jest wiele ( od małych do dużych), możemy przebierać w różnych pomysłach i ofertach do woli.