Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 6, 2018 in Remont i budowa |

Własne mieszkanie.

Własne mieszkanie.

Posiadanie własnego mieszkania jest szansą na stworzenie swojego miejsca na ziemi. Inwestycja ta wiąże się z ogromną ilością gotówki niezbędną do jej finalizacji, jednak korzyści jakie płyną z podjętej decyzji są równie duże. Zazwyczaj na zakup własnego mieszkania decydują się rodziny z dziećmi oraz osoby, które mają stabilną sytuację finansową. Jednak obecnie pojawiają się ciekawe programy, które mają na celu ułatwić młodym osobom podjęcie tak dużej inwestycji.

 

Zakup własnej nieruchomości niestety coraz częściej wiąże się z zaciągnięciem kredytu. Związane jest to ze znacznym wzrostem cen na tym rynku oraz zwiększeniem zainteresowanie wśród mieszkańców miast, którzy rezygnują z wynajęcia mieszkań. Zakup lokalu mimo większych kosztów pozwala nam na niezależność, jednak wiążący nas kredyt jest ogromnym minusem. Czy można pozwolić sobie na podjęcie się takiej inwestycji bez zabezpieczenia ze strony banku? Dla większości polaków jest to obecnie niemożliwe. Odłożenie odpowiedniej ilości gotówki, wystarczającej do zakupu własnej nieruchomości wymaga od nas wielu lat ciężkiej pracy i oszczędności. Właśnie z tego względu wolimy stać się szybciej właścicielami naszego wymarzonego mieszkania i oszczędzając na codziennym życiu odkładać na spłatę rat. Bardzo często nawet wcześniej wymienione programy wspomagające młodych, którzy chcą zainwestować w nieruchomość na rynku pierwotnym lub wtórnym nie pozwalają na całkowite zrezygnowanie z kredytu. Być może głównym powodem takiej sytuacji są zbyt niskie zarobki, z którymi muszą borykać się młodzi ludzie. Tylko niektóre zawody mają możliwość szybkiego zarobienia odpowiedniej gotówki, która umożliwi im zakupienie mieszkania bez współpracy z bankiem, jednak są to tylko nieliczne jednostki. Być może warto szukać innych sposobów na zdobycie pieniędzy, które pozwolą nam zyskać naszą niezależność.

 

Warto dobrze zastanowić się nad tym czy jesteśmy gotowi brać na siebie takie zobowiązanie jakim jest kredyt. Niestety bardzo często obciążenie to uniemożliwia nam życie na wyższym poziomie. Jednak zdarzają się sytuacje, z którymi mamy coraz częściej do czynienia, gdy musimy wybrać pomiędzy posiadaniem własnej nieruchomości, a życiem bez kredytu i zobowiązania wobec banku, który więzi nas na długie lata. Nasza ostateczna decyzja powinna być dokładnie przemyślana i poparta odpowiednimi argumentami oraz opiniami osób, które mają większą wiedzę i doświadczenie w dziedzinie bankowości oraz nieruchomości. Dzięki czemu będziemy mieli szansę odnieść sukces.