Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 21, 2019 in Sprawy pozaremontowe |

Twoja córka nalega: „Tata, kup mi psa!”

Twoja córka nalega: „Tata, kup mi psa!”

I co masz w takiej sytuacji zrobić? Oczywiście musisz spełnić „zachciankę” córki. Poza tym posiadanie psa wiąże się z pewnego rodzaju odpowiedzialnością i obowiązkami. To pozytywne aspekty, które nauczą Twoją córkę w młodym wieku właściwych nawyków.

Fajne pieski. Rasy psów, na jakiej powinieneś zwrócić uwagę.

Jakiej rasy psa wybrać dla Twojej córki, gdy mieszkasz w małym mieszkaniu w bloku? Na uwagę zasługują owczarki, teriery i buldogi. Te psy nie wymagają dużej przestrzeni. Mają spokojne usposobienie i nie stanowią żadnego zagrożenia dla obcych osób.

A co powiedzą sąsiedzi?

Mieszkanie w bloku wiąże się z przestrzeganiem pewnych zasad. Dlatego nie kupuj córce psa, który głośno szczeka i ujada. Takich psów nie zaakceptują Twoi sąsiedzi, którzy nagminnie będą się Tobie skarżyć. Pewnie mają do tego prawo. Nie rób sobie wrogów wśród sąsiadów! Pamiętaj też o tym, że pies wymaga regularnego wyprowadzania na spacer na zewnątrz. Gdy Twoja córka zapragnie mieć pieska, musisz jej to koniecznie uświadomić.

Czy niewielka powierzchnia mieszkania będzie problemem dla psa?

Jest to niezwykle ważny aspekt. Wobec powyższego faktu powinieneś sprawić córce psa, który ma łagodne usposobienie, jest cierpliwy i nie wymaga dużych przestrzeni. Na drugim biegunie są psy gończe i pasterskie. To zły wybór decyzji o posiadaniu psa. Takie psy są dosyć niespokojne i wymagają ciągłego ruchu. Uświadom ten fakt córce. Lepszym wyborem będzie pies tak zwany „kanapowy”, który większość dnia będzie siedział w jednym miejscu.

Jak wykazałem i udowodniłem w tym artykule, posiadania psa w bloku nie jest żadnym problemem. Oczywiście odpowiednio dopasować się, żeby nie zakłócać spokoju sąsiadom. Twoja córka, która chce mieć pieska, musi wiedzieć, że będą się z tym wiązały dodatkowe obowiązki, którym musi sprostać. Grzeczny pies da wiele radości całej Twojej rodzinie. Niech Twoja córka zadba o to, żeby pies czuł się swobodnie.

Inne zwierzęta domowe i ich posiadanie.

Oczywiście oprócz psa, możesz sobie także pozwolić na obecność w Twoim mieszkaniu papugi, kota, chomika lub świnki morskiej. Papugi bywają zabawne, zwłaszcza te, które mówią ludzkim głosem, a właściwie powtarzają, co się do nich mówi. Kot niekoniecznie musi być przeszkodą dla psa. Zwłaszcza gdy to drugie nie będzie zaczepne i będzie potrafiło współżyć z kociakiem. Chomik i świnka morska? To także trafione pomysły. Można miło spędzać czas na zabawie z nimi, nawet długimi godzinami. Przemyśl decyzję o posiadania zwierzątka domowego. Pamiętaj, że w tym wypadku trzeba mieć wobec nich obowiązki.